Przepeace

Mercado Tapas Bistro

restauracja Mercado Tapas Bistro

Myśląc o restauracji,

w której można spędzić miło czas w gronie znajomych w okolicach centrum Wrocławia, od razu przed oczami pojawia mi się nieduża knajpka usytuowana pod nasypem. Mercado Tapas Bistro to hiszpański koncept serwujący dania z myślą o dzieleniu się jedzeniem. Taka forma trafia prosto w moje serce. Wszystkie pozycje w karcie są niewielkich rozmiarów, tak by móc zamówić kilka i poznać jak najwięcej smaków.

 

W restauracji Mercado stawia się przede wszystkim na wysoką jakość produktów, co czuć w każdym daniu.

Poza typowymi dla kuchni hiszpańskiej przekąskami znajdziemy również nowatorskie kompozycje. W menu wyróżniono dania wegetariańskie, z owocami morza oraz z mięsem. Zdecydowanie warte uwagi są: selekcja pomidorów z bobem (22zł), stek z kalmara (28zł) i kiełbaska jagnięco- wieprzowa (28zł). Choć z karty zniknęły klopsiki jagnięce z chipsami z topinamburu to wciąż mam nadzieję, że będzie mi ich dane znów spróbować (rozkosz!). Warto też pytać o dania spoza karty, często załapać się można na smażone papryczki padron, których jedzenie stanowi świetną zabawę (papryczki te są łagodne, jednak niekiedy trafić można na niezwykle pikantną).

Jeśli spróbowaliście już wszystkich tapasów z Mercado,

nie martwcie się, gdyż menu ulega modyfikacji co jakiś czas. Warto, zatem sprawdzać jakie nowości przygotował szef kuchni. Podczas „tapasowania” nie może zabraknąć wina! W karcie znajdziemy wino stołowe białe i czerwone serwowane na kieliszki lub karafki, hiszpańskie wino musujące cava oraz pyszną i orzeźwiającą sangrię- cały dzbanek kosztuje 36zł!

 

Poza świetną kuchnią i procentami,

restauracja urzeka oryginalnymi grafikami, które znajdują się nie tylko na ścianach, ale także zdobią menu. Dania serwowane są na pięknych, ceramicznych talerzach, które przeżywają okres świetności w świecie gastronomii w ostatnim czasie. Mimo niewielkiej powierzchni lokalu (w okresie letnim otwarty jest także ogródek), każdy klient może poczuć się swobodnie. Klimat miejsca sprzyja głośnym rozmową, a śmiechy dobiegające z sali od razu wprawiają w dobry nastrój. Przy odrobinie szczęścia można trafić na obecność jednej z właścicielek, które są niezwykle sympatyczne, chętnie opowiadają o daniach i dbaja o gości tak by czuli się jak w domu. Zdecydowanie polecam Mercado na wieczorne wyjście ze znajomymi lub na randkę we dwoje.

 

peace.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *