Przepeace

O mnie

Cześć, tu Oliwia!

Jestem miłośniczką dobrej kuchni, sztuki, kuchni i sztuki razem, sztuki i kuchni osobno.

Od najmłodszych lat kochałam gotować, obserwować przyrodę i doceniać to, co nam daje. Dlatego uwielbiam sięgać po świeże, sezonowe produkty. Sama hoduje zioła i kwiaty, które często wykorzystuje w swojej kuchni, (choć nie do końca mam do tego rękę).

Dla mnie jedzenie to coś więcej. Ma sprawiać radość, łączyć ludzi przy jednym stole. Uwielbiam wywoływać nim uśmiech na twarzach bliskim, bo jak wiadomo do serca trafia się przez żołądek.

Nikt z moich znajomych nie musi obawiać się braku tortu urodzinowego, bo wypieki to coś, co kocham najbardziej! Dobieranie kremu, dekoracji i kolorów tak by stworzyć idealną kompozycję wypieku sprawia mi ogromną satysfakcję!

W kuchni mogę siedzieć godzinami, ale chętnie czerpię inspiracje odwiedzając przeróżne knajpy. Jestem ciekawa świata, smaków i świeżych spojrzeń na produkty.

Można mnie spotkać nie tylko w kuchni. Maluję, rysuję, odnawiam meble. Lubię, kiedy powstaje coś od podstaw, ale równie satysfakcjonujące jest przekształcenie starej rzeczy w całkowicie coś nowego. Podobnie jest w gotowaniu. Raz przychodzi do głowy całkowicie nowy przepis, chęć wykorzystania jakiegoś składnika, a czasami po prostu odtwarzam coś, co już znam lub nadaje mu nowe oblicze. Łączę sztukę z jedzeniem, choć właściwie jedzenie to sztuka sama w sobie. Dlatego te dwie pasje przeplatają się i łączą uzupełniając się wzajemnie.

Dziękuję za odwiedzanie mojej strony! Mam nadzieję, że zachęcę Cię do odtworzenia niejednego dania, a może zainspiruję do eksperymentowania w kuchni na własnych zasadach? Zapraszam do kontaktu, jeśli masz jakieś pytanie chętnie na nie odpowiem.

Przepisy kulinarne